با ـــــون تـــــل تخصصی خرید کنید

بـا ــــون تـــل تـخـصصی خـرید کـنید

وبلاگ

طرح رجیستری و نحوه ثبت گوشی در سامانه همتا

طرح رجیستری چیست؟

طی این طرح تمامی گوشی های مورد استفاده کاربران، در یک سامانه جامع ثبت خواهند شد. این سامانه جامع که در حال حاضر سامانه همتا نامیده می شود توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و به مرحله اجرا رسیده است.
طبق اعلام رسمی این وزارتخانه این طرح از تاریخ 28 مهر 1396 فعال شده و به واسطه آن از ورود و قاچاق گوشی های بی کیفیت و همچنین غیر رسمی به بازار جلوگیری شده است. اگر چه لازم به ذکر است که شروع این طرح در اواسط سال 1385 کلید خورده بود اما به علت نبود امکانات و زیر ساخت های مناسب در اوایل سال 1386 دستور توقف آن صادر شد. بعد از گذشت سال ها و تحقیقات انجام شده توسط سازمان های مرتبط، در نهایت پاییز 1396 به عنوان نقطه شروع این طرح انتخاب شد.
هدف اصلی این طرح مبارزه با کالای قاچاق و واردات غیر قانونی گوشی های همراه می باشد. دولت توانست با برقراری این طرح از میزان کالای قاچاق موجود در بازار کاسته و نابسامانی بوجود آمده در این بخش مهم بازار را تا حدودی برطرف کند. در نتیجه این طرح تنها گوشی هایی که از طریق مراجع قانونی (گمرک) وارد کشور شده اند فعال خواهند شد.

نحوه انجام رجیستری:

تمامی مشترکین می توانند برای فعالسازی گوشی خود از سامانه همتا استفاده کنند. برای دسترسی به این سامانه روش های مختلفی در نظر گرفته شده است که به بررسی آنها می پردازیم.

1) انجام رجیستری گوشی با USSD:

شاید بتوان این روش را راحت ترین و همچنین در دسترس ترین طرح این سامانه نامید. به منظور استفاده از این طرح ابتدا #7777* را شماره گیری نمایید. سپس عدد 2 را به عنوان گزینه فعالسازی انتخاب کنید.

رجیستری گوشی

 

 

در بخش بعدی شماره 15 رقمی IMEI موجود بر روی جعبه دستگاه را وارد نمایید. در این مرحله از سامانه، شماره همراه خود را ثبت و کد رجیستری مربوط به گوشی را وارد کنید. اکنون گوشی شما با دریافت یک پیامک از طریق این سامانه، فعال خواهد شد.

 

رجیستری موبایل

2) رجیستری گوشی با اپلیکیشن سامانه همتا:

علاوه بر کد USSD کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن سامانه همتا نیز گوشی خود را رجیستر کنند. این اپلیکیشن هم برای گوشی های اندرویدی و هم برای گوشی هایی که دارای سیستم عامل iOS می باشند در دسترس عموم قرار گرفته است. به منظور استفاده از این اپلیکیشن ابتدا گزینه فعالسازی را انتخاب نمایید سپس شماره تلفن همراه خود، IMEI دستگاه و همچنین کد فعالسازی را وارد نمایید. اکنون گوشی شما در سامانه همتا ثبت شده و گوشی شما فعال می باشد.

اپلیکیشن سامانه همتا

3) انجام رجیستر گوشی با وب سایت سامانه همتا:

علاوه بر روش های بالا شما می توانید از طریق وب سایت همتا گوشی های خود را فعال کنید. تنها کافیست به وب سایت سامانه همتا بروید و وارد بخش فعالسازی شوید و همانند اپلیکیشن این سامانه موارد درخواستی را ثبت نمایید تا گوشی خود را فعال کنید.

وب سایت سامانه همتا

لازم به ذکر است تمامی گوشی های دو سیم کارت، در صورتی که از مراجع قانونی وارد شده و در سامانه ثبت شده باشند با انجام یک بار فعالسازی می توانند هر دو سیم کارت خود را فعال نمایند. (نیازی به درج هر دو IMEI برای فعالسازی نمی باشد)

نکاتی در مورد دریافت کد رجییستری و نحوه استفاده از آن

همان طور که استحضار دارید با شروع طرح رجیستری گوشی موبایل، شرکت های مختلف گارانتی کننده از طریق روش های مختلف این کد را در اختیار کاربران قرار می دهند. اما در خصوص نحوه رجیستری سوالاتی برای کاربران به وجود می آید که ما در متن زیر به پاسخ برخی از آنها می پردازیم.

1) کد فعالسازی چیست؟

کد فعالسازی یک عدد شش رقمی می باشد که کاربران برای انجام عملیات رجیستری به آن نیاز دارند. برای دستگاه های قانونی و شرکتی نیز این کدها بر روی جعبه و یا کارت گارانتی گوشی ثبت می شود.

2) چرا به این کدها یک بار مصرف می گویند؟

اصطلاحا به کدهای رجیستری کد یک بار مصرف می گویند که این نامگذاری نشان دهنده استفاده از آنها فقط برای یک بار می باشد.

3) گوشی را خریداری کردم ولی به محض قرار دادن سیم کارت درون آن پیامک هشدار با محتوا «دستگاه با مشخصات زیر با هیچ شماره تلفنی فعال نشده و از این تاریخ در شبکه، سرویس نخواهد گرفت». دریافت این پیام به چه معناست؟

این پیامک زمانی برای شما ارسال می شود که شما گوشی جدید خریداری کردید اما هنوز عملیات رجیستری را بر روی آن انجام نداده اید.

4) اگر در آخرین مرحله از انجام عملیات فعالسازی پیغام «کد فعالسازی اشتباه است» را دریافت کنم. دریافت این پیام به چه معناست و برای رفع آن چه کنم؟

در این شرایط کد مورد استفاده شما یا مربوط به دستگاه دیگری می باشد و یا شما در ثبت آن دچار اشتباه شده اید. در صورتی که مورد اول برای شما پیش آمد، باید کد رجیستری را از فروشنده درخواست کنید. لازم به ذکر است در صورت قانونی بودن کالای خریداری شده، شما می توانید کد رجیستری مربوط به گوشی خود را از شرکت گارانتی کننده نیز دریافت کنید.

5) آیا از کدهای رجیستری می توان برای گوشی های دیگر استفاده کرد؟

هر کد رجیستری مربوط به یک گوشی با شماره IMEI خاص می باشد. این بدان معناست که برای هر گوشی تنها یک کد رجیستری صادر می شود و تنها همان گوشی به وسیله آن فعالسازی خواهد شد.

6) فعالسازی گوشی های دو سیم کارت به چه صورت انجام می پذیرد؟

در مورد گوشی های دو سیم کارت که در حال حاضر بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند، شما تنها با رجیستری یک IMEI می توانید به صورت خودکار و از طریق همان کد IMEI دوم خود را فعالسازی کنید.

7) اگر بعد از خرید گوشی شرکتی (با گارانتی معتبر) کد رجیستری به همراه گوشی نبود و یا کد فعالسازی مخدوش شد، چه کنیم؟

اگر گوشی که تهیه کردید به همراه خود کد فعالسازی نداشت و یا کد در هنگام خراشیدن بخش مربوطه مخدوش شد، حتما به شرکت گارانتی کننده تماس و کد رجیستری گوشی خود را از ایشان درخواست نمایید، زیرا تمام اطلاعات مربوط به این گوشی ها و کد فعالسازی آنها در دیتابیس این شرکت ها ثبت شده است.

8) آیا برای خرید گوشی دست دوم هم کد فعالسازی نیاز است؟

بله. ولی نحوه دریافت این کد با گوشی نو که کد بر روی کارت گارانتی و یا جعبه گوشی می باشد متفاوت است. در این حالت فروشنده گوشی باید از طریق سامانه همتا و از طریق فرآیند انتقال مالکیت، کد جدید را برای خریدار دریافت و ارسال نماید.

9) کد فعالسازی در گوشی های شرکتی، در کجا قرار دارد؟

در حال حاضر بیشتر شرکت های گارانتی کننده مانند مایکروتل، مدیا پردازش، هماتلکام، کاوش تیم، نیکان سرویس، بزرگمهر، همراه ویژن، انفورماتیک گستر و داریا همراه کدهای رجیستری گوشی های خود را بر روی کارت گارانتی صادره از سوی خودشان یا بر روی جعبه گوشی ثبت می کنند.

10) آیا کد رجیستری همه گوشی های شرکتی بر روی کارت گارانتی آنها ثبت شده؟

خیر. شرکت هایی مانند یاس جهان و اسمارت تکنولوژی قشم به منظور نظارت بیشتر بر روی کدهای رجیستری و ایجاد امنیت برای کاربران، کد های رجیستری مربوط به گوشی های گارانتی شده توسط این شرکت را در سایت خود قرار می دهند. حال به بررسی نحوه دریافت این کد در سایت مربوط به این دو شرکت می پردازیم.

الف) شرکت یاس جهان:

برای دریافت کد رجیستری از این شرکت، کاربران ابتدا باید به وبسایت شرکت یاس به آدرس www.Yaas.mobi مراجعه نمایند. سپس بر روی بخش طرح رجیستری کلیک نمایید. با باز شدن صفحه جدید مانند عکس اطلاعات درخواستی که شامل برند گوشی، مدل گوشی، کد IMEI و شماره تلفن همراه خود که قرار است گوشی به وسیله آن فعال شود را وارد نمایید. کد امنیتی موجود در چارت را در فیلد خالی مورد نظر وارد نمایید و در نهایت بر روی درخواست کد رجیستری کلیک نمایید.

یاس رجیستری

ب) شرکت اسمارت تکنولوژی قشم:

به منظور دریافت کد رجیستری در این شرکت، کاربران ابتدا باید به وبسایت این شرکت با آدرس www.smartgsmphone.com مراجعه نمایید. بر روی دریافت کد فعالسازی کلیک نمایید و تنها IMEI گوشی خود را در قسمت درخواستی وارد نمایید و بر روی دریافت کد کلیک نمایید و کد فعالسازی گوشی خود را دریافت کنید.

رجیستری اسمارت تکنولوژی قشم

نکته: در برخی موارد احتمال دارد که کد رجیستری گوشی شما در سامانه دریافت کد فعالسازی این شرکت ها وارد نشده باشد در این صورت حتما با شرکت گارانتی کننده تماس حاصل نمایید و کد فعالسازی گوشی خود را از شرکت مربوطه دریافت نمایید.

11) آیا گوشی هایی که قبل از شروع این طرح مورد استفاده قرار گرفته اند نیازی به رجیستری دارند؟

خیر. این گوشی ها نیاز به رجیستری ندارند و کاربران به راحتی می توانند از آنها استفاده کنند.

12) آیا گوشی های مسافرتی فعالسازی می شوند؟

بله. گوشی های مسافرتی نیز می توانند با گذشت مراحلی، کد رجیستری را دریافت کنند. به منظور دریافت کد برای این گوشی ها ابتدا باید در سایت گمرک به آدرس https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister ثبت نام کنید. سپس شماره IMEI گوشی خود را وارد نمایید، اگر گوشی شما دو سیم باشد لازم است IMEI هر دو سیم را در سایت وارد کنید.

گوشی مسافرتی

با وارد شدن به صفحه بعدی اطلاعات گوشی خود مانند برند، مدل و کشور سازنده را مشخص نمایید. در مرحله آخر نیز اطلاعات درخواستی مانند شماره تلفن کد ملی و شماره گذرنامه خود را وارد نمایید. با گذشت چند روز کد رجیستری به شماره موبایل ثبت شده از سوی شما اعلام می شود.

رجیستری موبایل مسافرتی

13) آیا برای رجیستر کردن گوشی باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

خیر. عملیات فعالسازی گوشی کاملا به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه می باشد. در صورت درخواست هزینه از سوی فروشنده از پرداخت هر گونه وجه نقدی جدا خودداری نمایید.

14) رمز موقت چیست و تفاوت آن با کد فعالسازی چیست؟

زمانی که کاربر قصد ورود به سامانه همتا را دارد، کدی به عنوان رمز موقت برای او ارسال می شود و تنها با استفاده از این کد مشترک می تواند به حساب کاربری خود در سایت همتا ورود کند. کد رجیستری اما کدی است که مشترک از طریق آن گوشی خود را در سامانه همتا ثبت می نماید.

15) آیا برندهای آمریکایی مانند اپل و بلک بری قادر به دریافت کد رجیستری هستند؟

بله. در صورتی که گوشی مربوط با این برندها از طریق مبادی قانونی وارد کشور شده باشد مشکلی برای دریافت کد رجیستری نخواهد داشت.

16) آیا گوشی‌های موجود در کالاتیک رجیستر شده هستند و کد رجیستری دارند؟

بله. تمامی گوشی های موبایل عرضه شده در فروشگاه اینترنتی کالاتیک رجیستر شده هستند و همچنین تمامی گوشی‌ها دارای گارانتی معتبر شرکتی نیز می‌باشند.

12کد کاربردی برای موبایل

۱۲ کد کاربردی برای موبایل که حتما به دردتان میخورند

کد موبایل ؛ اسمارت فون ها با سیستم عامل اندروید یا iOS قابلیت های مخفی متعددی دارند که هنوز آن‌ها را کشف نکرده ایم. در ادامه ۱۲ کد با کاربردهای جالب را به شما معرفی می‌کنیم که قطعا به دردتان خواهند خورد.

قطعا ویژگی های جالب و مهمی در اسمارت فون شما وجود دارند که با استفاده از این کدها میتوانید آنها را پیدا کنید. شما می‌توانید برای موارد مختلفی از آنها استفاده کنید؛ برای مثال میتوانیم به یافتن کشور سازنده‌ی موبایل و خارج کردن تلفن همراه از سرویس در صورت گم شدن یا سرقت اشاره کنیم.

کد موبایل

کد موبایل ؛ لیستی از بهترین و‌کاربردی ترین کدهای موبایل

#۰۶#*

کد موبایل

پلتفرم: اندروید و iOS

 

 • با وارد کردن این کد یک کد دیگر برای شما نمایش داده می‌شود که با نام IMEI شناخته میشود و در واقع کد شناسایی گوشی شما است و هر موبایل کد مخصوص خود را دارد.

 

 • در واقع این کد برای شناسایی کشور سازنده و سرقت موبایل کاربرد دارد. IMEI را در یک جای امن نگهداری کنید.

 

*#*#۴۶۳۶#*#*

کد موبایل
کد موبایل

پلتفرم: اندروید

 

 • این کد درباره‌ی تمام دیتاهای موبایل به شما اطلاعات می‌دهد.

 

 

*#*#*#۰*#*

کد موبایل

پلتفرم: اندروید

 

 • این کد یک سری اطلاعات را درباره‌ی کیفیت نمایشگر موبایل شما ارائه میدهد.

 

 

*#*#۳۴۹۷۱۵۳۹#*#*

کد موبایل
کد موبایل

پلتفرم: اندروید

 

 • این کد یک سری اطلاعات را درباره‌ی دوربین موبایل به شما ارائه می‌دهد. حتما از امنیت این کد مطمئن شوید.

 

 

#*#۲۳۲۳۳۷#*#*

کد موبایل

پلتفرم: اندروید

 

 • از این کد میتوانید برای پیدا کردن آدرس دوم بلوتوث موبایل استفاده کنید.

 

 

*#*#۷۲۶۲۶۲۶#*#*

کد موبایل
کد موبایل

پلتفرم: اندروید

 

 • پس از وارد کردن کد باید یک تست را تکمیل کنید سپس یک سری اطلاعات درباره قدرت سیگنال دریافتی موبایل به شما ارائه می‌شود.

 

 

۳۰۰۱#۱۲۳۴۵#*

کد موبایل

پلتفرم: iOS

 

 • پس از وارد کردن کد باید یک تست را تکمیل کنید سپس یک سری اطلاعات درباره سیگنال‌ها و مطالب متنی موبایل به شما نشان داده می‌شود.

 

 

#۴۳#

کد موبایل
کد موبایل

سیستم عامل هدف: iOS

 

 • با وارد کردن این کد قابلیت پشت خطی در موبایل شما غیر فعال میشود.

 

 

۴۳#*

کد موبایل

پلتفرم: iOS

 

 • بر خلاف کد قبلی، این کد قابلیت پشت خطی گوشی شما را مجددا فعال میکند.

 

 

۳۳۷۰#*

کد موبایل
کد موبایل

پلتفرم: iOS

 

 • اگر در شرایطی شدیدا به سیگنال قوی احتیاج داشتید این کد را وارد کنید تا سیگنال گوشی شما فول شود. البته این مورد باعث میشود که شارژ گوشی شما زود خالی شود.

 

 

۶۷* را قبل از شماره ی اصلی مورد نظر وارد کنید

کد موبایل

پلتفرم: iOS

 

 • اگر این کد را قبل از شماره گیری خود وارد کنید می‌توانید تماس ناشناس برقرار کنید. این یعنی شخص آن طرف خط نمیتواند شماره ی شما را ببیند.

 

 

#۶۷#*

کد موبایل
کد موبایل

پلتفرم: iOS

با وارد کردن این کد می‌توانید تماس‌های از دست رفته خود را مشاهده کنید و همچنین در صورت نیاز، از یک شماره ی دیگر برای تماس‌های دریافتی خود استفاده کنید یا اصطلاحا دایورت کنید.

پس از دریافت کد IMEI برای پیدا کردن کشور سازنده‌ی تلفن همراه به موارد زیر توجه کنید:

۱. اگر رقم هفتم و هشتم ۰۲ یا ۲۰ بود یعنی کشور سازنده موبایل، امارات متحده عربی است.

۲. اگر رقم هفتم و هشتم ۰۸ یا ۸۰ بود یعنی کشور سازنده موبایل، آلمان است.

۳. اگر رقم هفتم و هشتم ۰۱ یا ۱۰ بود یعنی کشور سازنده موبایل، فنلاند است.

۴. اگر رقم هفتم و هشتم ۱۳ یا ۳۱ بود یعنی کشور سازنده موبایل، آذربایجان است.

۵. اگر رقم هفتم و هشتم ۰۴ یا ۴۰ بود یعنی کشور سازنده موبایل، هند است.

۶. اگر رقم هفتم و هشتم ۰۵ یا ۵۰ بود یعنی کشور سازنده موبایل، آمریکا است.

۷. اگر رقم هفتم و هشتم ۰۶ یا ۶۰ بود یعنی کشور سازنده موبایل، چین است.

۸. اگر رقم هفتم و هشتم ۰۷ یا ۷۰ بود یعنی کشور سازنده موبایل، ویتنام است.

۹. اگر رقم هفتم و هشتم هردو عدد ۰۰ بودند یعنی کشور سازنده موبایل، کشور وطنی شرکت سازنده گوشی است.

 

۷ ترفند کاربردی آیفون که شاید هنوز هم با آن ها آشنا نشده باشید

۷ ترفند کاربردی آیفون که شاید هنوز هم با آن ها آشنا نشده باشید

۷ ترفند کاربردی آیفونآیفون‌ها، قابلیت‌های بسیار متعددی دارند و مطمئنا به خاطر همین قابلیت‌ها، فروشی بالا را تجربه می‌کنند و طرفداران زیادی دارند. با این حال در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۷ ترفند کاربردی آیفون بپردازیم که شاید کمتر کسی از وجود آن‌ها با خبر باشد. با سون تل همراه باشید.

1_بازگشت به صفحات قبلی

فروشگاه سون تل

حتما برای شما نیز پیش آمده است که در صفحات وب یا تنظیمات غرق شوید و بخواهید که به صفحات قبلی برگردید. معمولا برای این کار از فلش رو به عقب در بالای صفحه استفاده می‌کنید اما این کار هر منو یا صفحه را تک به تک به عقب می‌فرستد و این موضوع می‌تواند آزار دهنده باشد. اگر می‌خواهید چند صفحه را به صورت یکجا عقب برگردید یا وارد هر منوی قبلی شوید، کافی است که روی فلش نگه دارید تا نواری مانند تصویر بالا برای شما باز شود.

2_استفاده از دکمه‌های تنظیم صدا برای دوربین

فروشگاه سون تل

به صورت پیشفرض، شما می‌توانید از دکمه‌های تنظیم صدا برای گرفتن عکس استفاده کنید اما شاید ندانید که می‌توان با نگه داشتن این دکمه‌ها، چندین تصویر را پشت هم گرفت یا اینکه یک ویدیو سریع ضبط کرد. برای راه اندازی این قابلیت، باید از طریق Setting>Camera>Use Volume up for Burst اقدام کنید.

3_برنامه‌ها را از صفحه هوم حذف کرده و آن‌ها را در یکجا به صورت مرتب ذخیره کنید

فروشگاه سون تل

یکی از ویژگی‌های کاربردی iOS 14، این است که شما می‌توانید تمامی برنامه‌های خود را در قسمتی به نام App Library دسته بندی کنید تا به سادگی بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین این قسمت به شما کمک می‌کند که برنامه‌ها را از صفحه هوم دستگاه خود پاک کنید تا هوم خلوت‌تری را تجربه کنید. برای اینکار کافی است که مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش Setting بروید
 • به پایین اسکرول کنید تا Home Screen را بیابید
 • در بخش Newly Downloaded App، گزینه App Library Only را انتخاب کنید

۴- انتخاب کروم و جیمیل به عنوان برنامه‌های پیشفرض

فروشگاه سون تل

شاید شما نخواهید که از سافاری یا برنامه ایمیل پیشفرض iOS، به عنوان برنامه‌های اصلی استفاده کنید. اپل بالاخره در iOS 14 این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده است که برنامه‌های پیشفرضشان را، خود انتخاب کنند. برای اینکار کافی است:

 • به بخش Setting بروید
 • به پایین اسکرول کنید و Apps را بزنید سپس وارد بخش Browser یا Mail شوید
 • روی Default Mail App یا Default Browser App را بزنید
 • سپس هر برنامه‌ای را که می‌خواهید انتخاب کنید

5- در تماس‌های ویدیویی ارتباط چشمی برقرار کنید

فروشگاه سون تل

هنگام برقراری یک تماس ویدیویی، این بسیار طبیعی است که شما با طرف مقابل ارتباط چشمی برقرار نکنید و جای دیگری را تماشا کنید. حال ویژگی جدید Eye Contact به شما اجازه می‌دهد که این مشکل را در برنامه Facetime رفع کنید. برای روشن کردن این ویژگی می‌توان مراحل زیر را طی کیرد.

 • به بخش Setting بروید
 • به پایین اسکرول کنید تا Face Time را پیدا کنید
 • دوباره به پایین اسکرول کنید و گزینه Eye Contact را روشن کنید

6- اضافه کردن دو دکمه‌ی جدید به آیفون

شاید باورتان نشود اما شما می‌توان با ضربه زدن به پشت آیفون خود، از آن به عنوان دکمه استفاده کنید. این ویژگی مخفی آیفون که Back Tap نام دارد، می‌تواند بسیار کاربردی ظاهر شود. به عنوان مثال شما می‌توانید تنظیم کنید که با دو بار ضربه زدن به پشت گوشی خود، اسکرین شات از صفحه گرفته شود و به سه بار ضربه، سیری فعال شود. برای فعال کردن این ویژگی جذاب کافی است:

 • به بخش Setting بروید
 • به پایین اسکرول کنید تا Accessibility را پیدا کنید
 • روی Touch ضربه بزنید
 • به پایین اسکرول کنید تا ‌Back Tap را بیابید
 • تنظیمات خود را هر گونه که دوست دارید انتخاب کنید

7- فرستادن پیام‌های درون خانوادگی به کمک ویژگی Intercom

کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید

کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید

کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید

کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید

کاربران واتساپ: از این پیام دور بمانید یا هک شوید

کلاهبرداری جدیدی در واتساپ در حال گسترش است. این تقلب جدید با موارد قبلی متفاوت است و از این رو به کاربران واتساپ اخطار می دهیم که از این کلاهبرداری دوری کنند. کلاهبرداری در واتساپ چیز جدیدی نیست. در گذشته موارد خطرناک زیادی دیده‌ایم. عمدتا این پیام‌ها حملات فیشینگ هستند که داده‌های ورودبه اکانت شما را می‌گیرند البته اکثر مردم به این نوع هک‌ها آگاه هستند. اما این مورد اخیر بسیار خطرناک‌تر است، زیرا از لیست تماس خود شما ناشی می‌شود.
تصور کنید از عضو خانواده یا دوست خود پیامی دریافت کنید. نه تنها از دیدن اینکه پیام چیست هیجان زده خواهید شد بلکه چون از لیست تماس خودتان است به آن اعتماد خواهید کرد. اما این پیام یک پیام معمولی نیست و می‌توان از آن برای هک کردن اکانت شما استفاده کرد. ابتدا یک متن اس ام اس همراه با کد و لینک دریافت خواهید کرد. سپس از کانتکت خود پیامی دریافت می‌کنید که کدی را که در متن پیام کوتاه دریافت کرده‌اید ارسال کنید؛ و در صورت ارسال این کد، واتساپ شما هک می‌شود.
حالا از خود می‌پرسید که هکر چگونه می تواند به حساب مخاطب شما دسترسی پیدا کند؟

فروشگاه سون تل

خوب به این دلیل است که آنها نیز با همان روش هک شده‌اند. برای ورود به واتساپ خود، نه به ایمیل نیاز است و نه رمز عبور. واتساپ یک کد OTP را به شماره گوشی شما ارسال می‌کند و از این طریق هویت شما را تأیید می‌کند. اگر شخص دیگری این کد OTP را داشته باشد، می‌تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند و می‌تواند از آن برای کلاهبرداری از مخاطبین شما، از جمله اعضای خانواده و دوستان استفاده کند. اگر از طرف یکی از مخاطبین خود پیامی دریافت کردید که درخواست OTP (رمز یکبار مصرف) را دارد، اول از همه وحشت نکنید. از طریق تماس تلفنی با آن فرد تماس بگیرید و به او بگویید واتس اپ او هک شده است. آنها باید بلافاصله وارد حساب خود شوند و این باعث خروج اجباری هکرها می‌شود. در مرحله دوم ، احراز هویت 2 مرحله‌ای را در حساب واتساپ خود روشن کنید.
اگر 2FA را روشن کنید، می‌توانید یک پین اختصاصی وارد کنید که باید برای ورود به حساب خود الزامی است آنرا وارد کنید. با این کار امنیت حساب شما بیشتر می‌شود. به همچنین اطمینان حاصل کنید که این مقاله را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید زیرا این کلاهبرداری در اوج است و آگاهی از این کلاهبرداری‌ها مهم هستند.

تیم سون تل

نگاهی جامع به تمامی تغییرات سیستم عامل iOS 14.5

نگاهی جامع به تمامی تغییرات سیستم عامل iOS 14.5

نگاهی جامع به تمامی تغییرات سیستم عامل iOS 14.5

 

تغییرات سیستم عامل iOS 14.5 ؛ اپل مدت هاست که عرضه ی بتاهای سیستم عامل iOS 14.5 را آغاز کرده است و هنوز با گذشت حدود دو ماه از انتشار نخستین بتا ، این سیستم عامل عرضه نشده است.طبق برخی از شایعات هفته ی آینده زمان دیدار نهایی ما با iOS 14.5 فرا خواهد رسید اما بیایید با یکدیگر نگاهی به جامع به تغییرات این نسخه بیاندازیم.در ادامه با سـون تـل همراه باشید.

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

اولین ویژگی جدید اضافه شده به سیستم عامل iOS 14.5 ، باز کردن گوشی با اپل واچ است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به سنسور Face ID ، به گوشی خود دسترسی داشته باشند. این کار باعث می‌شود که دیگر برای باز کردن آیفون خود در مکان‌های عمومی، نیازی به برداشتن ماسک خود نداشته باشید. البته که برای استفاده از این ویژگی ساعت شما باید به نسخه‌ی WatchOS 7.4 به روز شده باشد.

در قسمت تنظیمات و در بخش Face ID & Passcode می‌توانید زیر شاخه Unlock with Apple Watch را مشاهده و در صورت تمایل آن را فعال کنید. در نظر داشته باشید که برای تراکنش‌های Apple Pay یا App Store نمی‌توانید از اپل واچ خود بهره بگیرید.

ایموجی‌های جدید

در این نسخه، ایموجی‌های جدید زیادی از جمله قلب آتش گرفته ، بازدم، قلب باندپیچی شده و چندین چهره جدید اضافه شده است که در مواقع خاص می‌تواند نیاز کاربران را برطرف کند.

نکته‌ی جالب این جا است که اپل خون را از ایموجی آمپول حذف کرده و به جای آن ماده‌ای آبی رنگ را قرار داده است که این آمپول را بیشتر شبیه واکسن می‌کند. همچنین ایموجی هدفون نیز به روز شده و اکنون شکل و شمایل ایرپاد مکس را به خود گرفته است.

 

پشتیبانی هر دو سیم‌کارت از ۵G

کسانی که از دو سیم کارت در آیفون ۱۲ خود بهره می‌برند، تا پیش از این شکایت داشتند که چرا نمی‌توانند شبکه‌ی ۵G را روی هر دو سیم کارت خود فعال کنند اما این ویژگی بالاخره به آخرین نسخه‌ی iOS اضافه شده است.

استفاده از دو سیم کارت روش بسیار خوبی برای جداسازی مخاطبان کاری و شخصی است اینکه بتوان از اینترنت پرسرعت روی هر دوی آن‌ها استفاده کرد، قطعا کاربردی خواهد بود.

پشتیبانی برنامه Fitness+ از Airplay 2

 

سیستم عامل‌های جدید اپل، نسل جدید از Airplay را به برنامه Fitness+ اضافه می‌کنند و اکنون می‌توان برنامه‌های ورزشی را به کمک این ویژگی، روی نمایشگر‌های بزرگ‌تر مانند تلویزیون‌های هوشمند تجربه کرد. البته این موضوع در مورد اپل واچ صدق نمی‌کند و حلقه‌های سلامتی و سایر موارد این چنینی را باید روی آیفون و آیپد مشاهده کرد.

Apple Music

چندین ژست حرکتی جدید برای اضافه کردن موسیقی به کتابخانه یا صف Now Playing به این برنامه اضافه شده‌اند. هنگامی که روی یک موسیقی نگه می‌دارید، اکنون گزینه‌هایی به نام‌های Play Last و Show Album نیز به نمایش در می‌آیند. درون کتابخانه، دکمه‌ی دانلود موسیقی جای خود را به سه نقطه داده است که با زدن روی آن، به فهرستی از گزینه‌های مختلف دست خواهید یافت.

پشتیبانی بیشتر از کنترلرهای شخص ثالث

در نسخه ۱۴.۵ سیستم عامل iOS و iPadOS شاهد اضافه شدن پشتیبانی از کنترلرهای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری اکس هستیم. همچنین اپل تی‌وی نیز در نسخه‌ی جدید خود از این کنترلر‌ها پشتیبانی خواهد کرد.

پشتیبانی از Apple Card Family

کد‌های داخل نسخه‌ی بتا نشان می‌دهند که از این پس چند نفر از اعضای یک خانواده می‌توانند از یک Apple Card استفاده کنند. صاحب اصلی کارت باید سایر اعضا را از طریق برنامه Wallet دعوت کند و همچنین او می‌تواند محدودیت‌هایی را بر خرج کردن هر یک از اعضا، تعیین کند.

تماس اضطراری با Siri

با گفتن جمله Hey Siri, Call Emergency می‌توان تماس اضطراری برقرار کرد که البته در نسخه‌های پیشین نیز این امکان وجود داشت و اکنون سرور‌های اپل برای این موضوع بهینه‌تر شده‌اند.

جلوگیری از ردیابی با App Tracking Transparency

در نسخه‌ی جدید، سازندگان برنامه‌های مختلف مجبور به گرفتن اجازه از کاربران برای دسترسی به اطلاعاتشان دارند. احتمال قوی به دلیل جنجالی که فیسبوک به خاطر این ویژگی برپا کرده، با آن اشنایی دارید و در نسخه‌ی بتا، برنامه‌های بیشتری را مشاهده خواهید کرد که از قوانین اپل، پشتیبانی می‌کنند. ییش از این نیز، اپل دستورات لازم را به سازندگان داده بود و انتشار iOS 14.5 به نوعی حکم پایان وقت سازندگان برای اجرای قوانین اپل را دارد.

یکی از نکات مثبت این تغییر، آن است که سازندگان اجازه ندارند تا قوانین اپل را دور بزنند و از روش‌های دیگر، برای دسترسی به اطلاعات شما استفاده کنند.

برنامه Podcast

چندین تغییر جزیی در رابط کاربری برنامه Podcast وجود دارد. اکنون دسترسی به دکمه Resume ساده تر شده و پادکست‌های زیر گزینه Show نیز بهتر طبقه بندی شده‌اند. نوار جستجو نیز به شما اجازه می‌دهد که میان ژانر‌های مختلف به سادگی جستجو کنید.

برنامه Reminder

حال می‌توان در برنامه Reminder ، کارها را براساس زمان انجام، زمان ساخت آن هدف، اولویت و نام،‌ دسته بندی کرد. همچنین گزینه‌ی پرینت کردن نیز به این برنامه آمده است.

برنامه News

نوار جستجوی جدیدی در برنامه News وجود دارد و بخش News+ نیز میزبان قسمت جدیدی به نام For You شده که پیدا کردن موضوعات مورد علاقه شما را بسیار ساده می‌کند.

تنظیمات نوتیفیکیشن‌های اضطراری

اگر به بخش Settings > Notifications بروید و گزینه Emergency Alerts را بزنید، می‌توانید گزینه‌هایی از قیل Always Deliver را خاموش کنیدتا زمانی که گوشی سایلنت است، دیگر صدایی از آن به گوش نرسد. همچنین آلارم‌هایی برای اعلام وقوع زلزله، سونامی و موارد اینچنینی نیز به گوشی‌های اپل اضافه شده است.

نوار لود افقی

روی آیپد، در حالت افقی نیز اکنون می‌توان نوار لود شدن را مشاهده کرد.

جستجوی ایموجی

حال در آیپد نیز همانند آیفون می‌توان ایموجی‌های مختلف را جستجو کرد تا سریع‌تر به پاسخ دلخواه خود برسید.

سایر تغییرات:

 • اصلاح رابط کاربری تایپ کردن به Siri و ارسال پیام در iMessage
 • تغییرات جزیی در طراحی رابط کاربری سیری برای استفاده از برنامه Find My
 • اضافه کردن چندین واچ فیس جدید Hermes به برنامه Watch
 • Girocard آلمانی نیز اکنون می‌تواند به برنامه Wallet افزوده شود
 • زمانی که اپل واچ و آیفون شما به روز است،‌پیغامی جهت یادآوری به شما ارسال می‌شود
 • در برنامه Find My ، اشاره‌‌ای جدید به Airtagها یا ردیاب‌های شخص ثالث شده است و اکنون در این برنامه پیامی قابل مشاهده است که می‌توانید توسط این برنامه ، اشیا گم شده‌ی خود را که مدت زیادی است آن‌ها را مشاهده نکرده‌اید، پیدا کنید.
 • اشاراتی به تشخیص صوتی در صفحات وب شده است
 • در بخش دسترسی اپل واچ، اکنون گزینه‌ای به نام Headphone Notifications وجود دارد که می‌توان البته آن را خاموش کرد.
 • اکنون برنامه‌ها می‌توانند به Game Center سایر دوستان متصل شوند تا تجربه‌ی بازی‌های چند نفره ارتقا پیدا کند.

 

تغییرات کد

 • ممکن است سیری بتواند شرایط رانندگی را هنگام حضور در اتومبیل به شما بگوید
 • برخی از کدها خبر از یک سری دستورات در مورد ماشین‌ها می‌دهد که شاید در آینده کاربردی باشند
 • استفاده از گوشی‌ها با تراشه U1 و برای کنترل برخی از اتومبیل‌های روز دنیا از جمله BMW
 • کدهایی به تشخیص حالت‌های چهره از جمله خندان و گریان بودن اشاره دارد
 • ممکن است شاهد پیشرفت بیشتر شزم باشیم چرا که گویا اپل در روند تشخیص موسیقی این برنامه دست برده است
 • اشاراتی به والپیپر‌های جدید شده اما خبری از آن‌ها نیست
 • صداهایی جدید در این نسخه مشاهده می‌شوند که احتمالا به سیستم ردیابی ایرپاد پرو اشاره دارند
 • فروشگاه سون تلفروشگاه سون تل
ترفندهای آیفون

ترفندهای آیفون و iOS14 که باید بدانید!

ترفندهای آیفون

ترفندهای آیفون و IOS14 که باید بدانید!

ترفند‌های آیفون همواره یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین ویژگی‌های این موبایل‌ها هستند. هر نسخه‌ای از iOS که توسط کمپانی اپل برای دستگاه‌های آیفون و آی‌پد این کمپانی عرضه می‌شود دارای قابلیت‌های پیدا و پنهان بسیاری است که تا مدت‌ها پس از عرضه و معرفی، کاربران این گجت‌های پرطرفدار را به خود مشغول می‌کند. جدیدترین نسخه iOS که نسخه ۱۴ از این رابط کاربری است در ژوئن سال ۲۰۲۰ برای اولین بار رونمایی شد و تمام دستگاه‌هایی که ios13 را دریافت کرده‌‌اند می‌توانند هم‌اکنون نسخه 14 از این رابط کاربری را دریافت و نصب نمایند.

در ادامه به قابلیت‌ها و امکاناتی از iOS14 در آیفون می‌پردازیم که احتمالاً تابه‌حال با آن‌ها آشنا نشده‌اید.

مهم‌ترین ترفندهای آیفون

اپ‌های خود را پنهان کنید

اپ‌هایی روی گوشی خود نصب کرده‌اید که به‌ندرت از آن استفاده می‌کنید؟ می‌توانید به‌جای حذف کردن آن یا انتقال به فولدرهای جاگیر به‌راحتی آن را پنهان کنید. برای این کار انگشت خود را روی آیکون اپ موردنظر نگه‌دارید و پس از انتخاب گزینه Remove App، Move to App Library را انتخاب کنید

صفحه‌ها را پنهان کنید

به‌جز اپ‌ها، اپل به شما اجازه می‌دهد تا کل یک صفحه را نیز پنهان کنید. با لمس طولانی‌مدت صفحه گوشی، اپ‌ها را به حالت لرزان درآورید، نوار نقاطی که نشان‌دهنده تعداد صفحات هستند را لمس کنید و سپس تیک صفحاتی را که می‌خواهید پنهان شوند را بردارید.

تنظیمات ضربه به پشت را عوض کنید

یکی از قابلیت‌های جذابی که در iOS14 معرفی شده است امکان انجام فرامین مختلف با ضربه به پشت گوشی است. شما می‌توانید با دو بار یا سه بار ضربه با نوک انگشت خود به پشت آیفون، فرامین مختلفی را اجرا کنید. این فرامین قابلیت تغییر دارند. برای تنظیم این قابلیت به این مسیر بروید: Settings> Accessibility> Touch> Back Tap. سپس می‌توانید فرامین دلخواه خود را بر روی حالت‌های دو ضربه یا سه ضربه تنظیم نمایید. به خاطر داشته باشید که اگر از کاورهای ضخیم برای محافظت از گوشی خود استفاده می‌کنید، احتمالاً آیفون در تشخیص ضربه‌ها یا تعداد آن دچار اشتباه خواهد شد. همچنین برای استفاده از این قابلیت لازم نیست آخرین مدل از آیفون را داشته باشید و هر دستگاهی که iOS14 بر روی آن نصب می‌شود قابلیت Back Tap را خواهد داشت.

اپ‌های ناقض حریم شخصی را شناسایی کنید

اپل به موضوع امنیت و حریم شخصی در نسخه ۱۴ از سیستم‌عامل خود توجه زیادی کرده است. یکی از این قابلیت‌‌ها معرفی اپ‌هایی است که ممکن است حریم شخصی شما را به خطر اندازند. iOS14 اپ‌هایی که از میکروفون یا دوربین شما استفاده می‌کنند را به‌صورت یک نوار سبز یا نارنجی مشخص می‌کند. اگر دوربین یا میکروفون به دلایل نامشخصی روشن است، Control Center خود را بالا بکشید تا اپ‌هایی که دوربین و میکروفون را استفاده می‌کنند یا اخیراً کرده‌اند را ببینید.

با تنظیم صدای خروجی از گوش‌هایتان مراقبت کنید

سلامت کاربران در طراحی رابط کاربری جدید موردتوجه قرار گرفته است و طراحان اپل در iOS14 از جنبه‌های مختلف به آن پرداخته‌اند. یکی از این موارد سلامت شنوایی است و یک قابلیت جدید برای کنترل صدای خروجی ایجاد شده است. برای افزودن این تنظیمات به مسیر Setting> Control Center رفته و علامت + کنار گزینه Hearing را لمس کنید. پس‌ازآن زمانی که در حال استفاده از یک هدفون و یا ایرپاد خود هستید، با بالا کشیدن Control Center می‌توانید صدای موسیقی که می‌شنوید در محدوده سالم (سبز) است یا در محدوده مضر (زرد). همچنین با نگه‌داشتن انگشت خود روی آیکون آن می‌توانید صدای خروجی را تنظیم کنید. iOS14 هر صدایی در محدوده بالاتر از 80 دسیبل را مضر می‌شناسد.

خداحافظی با سلفی‌های برعکس

اگر از اینکه بعد از گرفتن عکس سلفی، خصوصیات عکس به‌صورت چپ و راست تغییر می‌کند، متنفر هستید به‌راحتی با مراجعه به بخش تنظیمات دوربین حالت Mirror Front Camera را فعال کنید. در این حالت تصویر نهایی دقیقاً به همان شکل که می‌بینید ثبت می‌شود.

تنظیمات کیفیت فیلم‌برداری را سریع‌تر تغییر دهید.

تا قبل از این، برای تغییرات کیفیت فیلم‌برداری مجبور بودید به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کنید در نسخه جدید iOS14 دیگر نیازی به این کار نیست و به‌راحتی می‌توانید در گوشه بالای صفحه در هنگام فیلم‌برداری کیفیت ویدئو را تغییر دهید.

تماشای ویدئوها در حالت تصویر در تصویر

در iOS14 این امکان وجود دارد که هم‌زمان با تماشای ویدئو از اپ‌های دیگر هم استفاده کنید. برای این کار در هنگام پخش ویدئو به صفحه خانه برگردید تا حالت تصویر در تصویر فعال شود با این روش می‌توانید به تماشای ویدئوهای یوتوب هم بپردازید.

ترجمه در حالت گفتگو با اپ مترجم

نسخه جدید رابط کاربری اپل با برنامه مترجم جدید عرضه شده است. این اپ بسیار کارآمد به نظر می‌رسد و برای انجام ترجمه به اینترنت نیاز ندارد. همچنین می‌تواند گفتار را درآن‌واحد به متن تبدیل کرده و ترجمه نماید که در سفرهای خارجی می‌تواند بسیار کارآمد باشد. همچنین امکان ترجمه هم‌زمان را با گفتگو فراهم می‌کند برای دسترسی به این قابلیت اپ Translate را باز کرده و آیفون خود را در حالت افقی نگه‌دارید تا وارد حالت گفتگو شوید. در این حالت Siri گفتگو را تشخیص می‌دهد. این اپ در حال حاضر از ۱۱ زبان پشتیبانی می‌کند

آگاه‌سازی در پیام‌ها

اگر از آن دسته افرادی هستید که معمولاً گروه‌های مختلف در پیام‌رسان‌ها را mute می‌کنید احتمالاً اینکه کسی با اسم شما را صدا بزند و شما از آن باخبر نشوید شما را آزار می‌دهد. اپل برای این مشکل هم راه‌حلی ارائه کرده است. کافی است در آدرس Settings>Messages گزینه Notify Me را فعال کنید تا وقتی در گروه‌ها کسی شما را با اسم صدا زد از آن باخبر شوید. البته این ترفند آیفون در اپلیکیشن Message آیفون قابل‌استفاده خواهد بود.

تصویر کلیدی هر آلبوم را انتخاب کنید

به‌راحتی با لمس و نگاه داشتن روی هر عکس در یک آلبوم می‌توانید آن را به‌عنوان تصویر اصلی و کلیدی هر آلبوم انتخاب کنید.

ایموجی مرتبط با منظور خود را راحت‌تر انتخاب کنید

اگر شما هم در انتخاب ایموجی مناسب برای انتقال مفهوم موردنظر خود مشکل دارید، در Ios14 می‌توانید پس از انتخاب کیبورد ایموجی، از قابلیت جدید جستجوی ایموجی و با واردکردن کلمات کلیدی، ایموجی‌های متناسب را به‌راحتی جدا کنید.

ویدئوهای یوتوب را با کیفیت 4K تماشا کنید

iOS14 از کدک VP9 گوگل پشتیانی می‌کند. این به آن معنی است که بالاخره شما قادر خواهید بود ویدئوهای 4K را با کیفیت اصلی مشاهده کنید. برای این کار یک ویدئو 4K را در یوتوب بازکنید و در بخش کیفیت‌ها، گزینه 2160p را انتخاب کنید.

افزایش کیفیت صدای ضبط‌شده

برنامه ضبط صدای iOS یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین اپ‌های پیش‌فرض موجود در گوشی‌های آیفون بوده است اما در نسخه جدید iOS، اپل قابلیت‌هایی نیز به این اپ اضافه کرده است. این قابلیت بسیار موردتوجه دانشجویان و خبرنگاران خواهد بود. در گذشته پس از پایان ضبط صدا، برای افزایش کیفیت صدای ضبط‌شده کار چندانی نمی‌توانستید انجام دهید اما iOS14 بعد از پایان ضبط صدا، به شما امکان می‌دهد که کیفیت صدای ضبط‌شده را با حذف صداهای اضافی پس‌زمینه به‌سرعت افزایش دهید. برای این کار به Edit Recording در صفحه صداهای ضبط‌شده بروید و آیکن گرز شکل افزایش کیفیت صدا را لمس کنید. سپس گزینه Done را لمس کنید.

به تصاویر خود یادداشت و توضیح اضافه کنید

به‌راحتی در اپ تصاویر آیفون خود، با بالا کشیدن هر تصویر می‌توانید توضیحاتی برای آن عکس اضافه کنید. همچنین اگر تنظیمات تصاویر iCloud خود را فعال کرده باشید، این توضیحات به تصاویر شما در دستگاه‌های دیگر هم اضافه خواهد شد.

اعلان هشدار صداها را دریافت کنید

یکی از قابلیت‌ها و ترفند‌های مهم و کاربردی آیفون، شناسایی صداهای اطراف و اعلان آن به شماست. اگر در مورد کاربرد این ویژگی گیج شده‌اید، موقعیتی را تصور کنید که هدفون‌های خود را در گوش خود قرار داده‌اید و صدای موزیک را بلند کرده‌اید. در این حالت احتمالاً صدای کوبیدن در خانه را نخواهید شنید. در این حالت آیفون این صدا را تشخیص خواهد داد و با پیامی بر روی صفحه شما را از آن مطلع می‌سازد. این ویژگی در موقعیت‌ها و صداهای زیادی می‌تواند کاربرد داشته باشد. برای فعال‌سازی این ویژگی به مسیر Settings> Accessibility> Sound Recognition مراجعه کنید

مرورگر و برنامه ایمیل پیش‌فرض خود را تغییر دهید

اپل در iOS14 بالاخره به کاربران آیفون اجازه داده است که مرورگر پیش‌فرض گوشی خود را تغییر دهند. اگر می‌خواهید کروم را به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض گوشی خود انتخاب کنید از مسیر Setting> Default Browser App اپ کروم را انتخاب گنید تا ازاین‌پس صفحات وب بر روی این مرورگر باز شوند.

تشخیص موسیقی در حال پخش با Shazam

یکی از قابلیت‌های جذاب دیگر در iOS14 استفاده از Shazam در Siri یا Control Center آیفون است. ابتدا اپ Shazam را بر روی گوشی خود نصب کنید سپس با صدازدن اپ Shazam در محیط Siri موسیقی در حال پخش را شناسایی کنید. همچنین می‌توانید از مسیر Settings> Control Center اپ Shazam را به نوار کنترل آیفون خود اضافه کنید و در هرلحظه با کلیک کردن آیکن آن در نوار کنترل، موسیقی در حال پخش را شناسایی کنید.

دسته‌های هوشمند بسازید

iOS14 به شما اجازه می‌دهد تا ویجت‌های خود را گروه‌بندی کنید اما آیا می‌دانستید که می‌توانید دسته‌بندی شخصی خود را نیز بسازید؟ به‌راحتی با کشیدن یک ویجت هم‌اندازه بر روی ویجت دیگر دسته موردنظر شما ساخته خواهد شد و همانند دسته استاندارد، قابلیت چرخش خودکار را بر اساس کاربری شما خواهد داشت. با این روش می‌توانید بی‌شمار دسته شخصی از ویجت‌ها ایجاد کنید.

فروشگاه سون تل

فروشگاه سون تل

logo-samandehi   

برای رهگیری سفارشتان شماره سفارش و ایمیلی که درهنگام ثبت سفارش وارد کردید را در این قسمت وارد و کلید رهگیری را فشار دهید.

فروشگاهفروشگاه سون تل
کرمان—شهرستان بافت —خیابان طالقانی شرقی
تلفن : 09120526871
فروشگاه
علاقه مندی
0 آیتم ها سبد خرید
مکالمه را شروع کنید
سلام! با کدام پشتیبانی فروشگاه سون تل می خواهید صحبت کنید؟ لطفا انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
پیمایش به بالا